Výklopná vrata dřívějška

Výklopná vrata socialistických garáží byla většinou jednoduchá. Motoristé tehdy od vrat své garáže velké zázraky neočekávali. Jedinou starostí tak bylo, aby výklopná vrata nerezivěla a šla dobře otevírat. Pravidelný nátěr a promazání pantů tak coby údržba postačily. Někteří vlastníci garáží si svá výklopná vrata maximálně vylepšili o zateplení, případně zdokonalili zabezpečovací prostředky. Garážové osady byly uniformní a nebyl tedy téměř žádný prostor pro improvizaci či nějaké vybočení ze zaběhnutých zvyklostí pro vzhled a styl vrat. Případná inovace byla také omezena tím, že valná část motoristů byla pouze nájemníky garáže a na případné úpravy tak neměli dostatečná oprávnění. O něco více prostoru pro zdokonalení vrat měli vlastníci rodinných domků s vestavěnou garáží. Pokud měl někdo takové štěstí a patřil navíc ke kutilům a inovátorům, nebo měl takového vynálezce mezi svými přáteli či příbuznými, byla zde šance výklopná vrata vylepšit.

Tip: Potřebujete oplotit pozemek ? Ploty z poplastovaného pletiva nebo svařovaných panelů jsou dnes již klasikou v oplocení pozemků. Při stavbě plotu si nezapomeňte pořídit i veškeré dráty, sloupky na plot, podhrabové desky a ostatní potřebný materiál.

Výklopná vrata ve stylu „udělej si sám“

To, že se nedostávalo kvalitních a moderních výrobků na trhu mělo jeden pozitivní efekt. Nedostatek sofistikovaných výrobků provokoval kutily vymýšlet a vyrábět zlepšováky samostatně. Platilo tak pravidlo udělej si sám. Výklopná vrata a brány u soukromých garáží se tak vyznačovala různými automatizujícími prostředky k otevírání a neomezovala se jen na výklopná vrata ale i na klasická, dvoukřídlá vrata. K nejčastějším inovacím tak patřila výklopná vrata s individuálními systémy otvírání. O propracovaných moderních vratech na dálkové ovládání jaká byla k vidění v bohaté západní části světa, se tehdy majitelům garáží mohlo nechat jenom zdát. Skutečně sofistikované sériově produkované výrobky v této oblasti, které se vyznačují kvalitou a spolehlivosti se v našich končinách objevily až po sametové revoluci.