Výklopná vrata – nejoblíbenější

Mezi stálice na českém trhu s výplněmi stavebních otvorů garáží patří výklopná garážová vrata. Tento typ vrat byl u nás velice populární i za dob komunismu, kdy patřil v podstatě k tomu nejlepšímu, co bylo možno na trhu dostat. Výklopná garážová vrata jsou jednoduchá a přitom důmyslná. Umožňují relativně pohodlné otevírání a s konstrukčním řešením nejsou díky jednoduchosti v podstatě žádné větší technické obtíže. Tyto vlastnosti předurčují výklopná vrata zejména pro zákazníky, kteří vyžadují absolutní spolehlivost vrat. Co do prostorových požadavků jsou výklopná vrata poněkud náročnější nežli sekční vrata a rolovací, ale představují větší možnost využití na malém prostoru před garáží nežli vrata dvoukřídlá.
Tip:Potřebujete oplotit pozemek ? Ploty z poplastovaného pletiva nebo svařovaných panelů jsou dnes již klasikou v oplocení pozemků. Při stavbě plotu si nezapomeňte pořídit i veškeré dráty, sloupky na plot, podhrabové desky a ostatní potřebný materiál.

Výklopná vrata a výhody

Spolehlivost výklopných vrat spočívá v první řadě ve skutečnosti, že nevyžadují elektrický pohon a nejsou tak omezena jeho případným výpadkem. Pokud však patříte k náročnějším příznivcům výklopných vrat, nezoufejte. I vrata výklopná se totiž dají dodatečně vybavit elektrickým pohonem. Nejčastějším konstrukčním materiálem výklopných vrat bývají pozinkované kovové profily. Křídlo pak bývá plechové. Jelikož je vyroben štít vrat z jednoho pevného kusu, jsou tato vrata prakticky nezničitelná, na rozdíl například od vrat sekčních, které jsou sice velice elegantní ale také poněkud křehčí. Výklopná vrata se vyznačují vysokou mírou univerzálnosti, jelikož nejsou závislá na přívodu energie pro pohon. Standardně jsou výklopná vrata dodávána s montážní sadou, držáky pro montáž a zámkem s vložkou, která má tři klíče.