Sekční garážová vrata

Sekční garážová vrata jsou další praktickou možností, jak řešit nedostatek prostoru. Jak sám název napovídá, štít garážových vrat je rozdělen do několika sekcí. Tyto sekce se při otevírání a zavírání vrat vysouvají do vodících kolejnic, které jsou uchyceny na stropě. Konstrukčním materiálem pláště vrat jsou ocelové panely s pozinkovou úpravou. Tyto panely jsou vyplněny izolační pěnou, které má funkci tepelné ochrany a slouží i jako hluková bariéra. Stahování a vysouvání těla vrat a bran je umožněno pružinovým systémem. Vybrat si můžete mezi skrutnými a tažnými pružinami. Co se týče pohonu vrat, máte na výběr mezi pohonem elektrickým a ručním. Důležitou součástí vrat je zabezpečovací zařízení. K dispozici je zámek nebo západka. Kvalitní výrobci zajišťují u svých produktů až desetiletou záruku, takže se nemusíte obávat, že by koupě sekčních vrat byla krátkodobou investicí. Jejich bezvadnou funkčnost oceníte i po letech intenzivního používání.

Sekční garážová vrata patří do standardní nabídky každého výrobce garážových vrat. Mezi jejich základní charakteristiky patří nízká hlučnost a možnost jejich využití v menších prostorech. Sekční garážová vrata dále slouží jako velmi kvalitní tepelný izolant. Systém otevírání a zavírání sice obvykle funguje na elektronické bázi.

V případě výpadku je však možné sekční garážová vrata bez problémů otevřít či zavřít mechanicky. Varianta s dálkovým ovládáním je sice finančně náročnější, ale přesto patří k nejoblíbenějším. Tento typ garážových vrat však umožňuje pořídit si nejdříve základní typ a pohod na dálkové ovládání přidat později. Sekční garážová vrata představují optimální řešení pro jednu garáž i dvojgaráž.

Sekční garážová vrata

Sekční garážová vrata

Garážová vrata a jejich elegance

Hlavní doménou garážových vrat je ladnost pohybu při otevírání i zavírání. Pomalý ladný pohyb při zasouvání jednotlivých sekcí potěší oko každého motoristy. Jednotlivé sekce zajíždějí na své místo a automobil může vjet. Pokud hledáte pro vaši garáž skutečně aristokratická vrata, zvolte sekční garážová vrata a vychutnejte si jejich ladnost při každém výjezdu i vjezdu. Při koupi sekčních vrat máte na výběr z nepřeberného množství barevných provedení. K dostání je k tomuto typu vrat rovněž široký sortiment příslušenství včetně větrací okénka či prosklení. Řešte nedostatečný prostor v okolí vaší garáže koupí komfortních garážových vrat, které se stanou jejich skutečnou ozdobou.