Rolovací garážová vrata

Vlastníte garáž, která se vyznačuje omezenými prostory ve výjezdové části? Pak pro vás jsou určena rolovací garážová vrata. Je to právě prostorová nenáročnost, která předurčuje tento typ vrat do míst s nedostatkem místa. Tam kde nepřipadají dvoukřídlá či výklopná vrata v úvahu se dostávají ke slovu rolovací garážová vrata. Své uplatnění však tento typ vrat nenachází zdaleka jen u garážových prostor. Stejně dobře je využitelný například pro stavební otvory skladů či nakládacích ramp obchodů. Zkrátka všude tam, kde je potřeba pořídit kvalitní a jednoduché zavírání na malém prostoru. Rolovací vrata jsou zkonstruována z kovových lamel. Velice vhodným materiálem je hliník, a to především díky svým antikorozním vlastnostem. Hliník je rovněž velice lehký a vrata se tak vyznačují snadnou ovladatelností.

Rolovací vrata a jejich životnost

Rolovací garážová vrata z hliníkových lamel vám tak při správném zacházení vydrží po dlouhá léta. Výplň lamel je tvořena polyuretanovou pěnou, která díky svým vlastnostem perfektně zajistí tepelnou izolaci. Hlavním vodícím zařízením rolovacích vrat jsou kolejnice. Kolejnice bývají vyrobeny nejčastěji rovněž z hliníku s povrchovou úpravou pomocí takzvaného práškového lakování. Práškové lakování je moderním ekologickým řešením povrchové úpravy kovů, která nahrazuje mokré lakování. Při této povrchové úpravě se nepoužívají rozpouštědla a je tak šetrná i k lidskému zdraví. Hlavním poháněcím systémem rolovacích vrat je navíjecí buben. Buben se vyrábí z oceli s pozinkovou povrchovou úpravou. Pohon bubnu je zjištěn elektrickým pohonem a pro případ výpadku sítě jsou vrata opatřena rovněž navíjecí klikou. Váháte jak vyřešit problém s nedostatkem prostoru u vaší garáže či skladu? Pořiďte si rolovací garážová vrata a ta vyřeší tento problém za vás.

Rolovací garážová vrata  jsou vhodná pro využití v garážích, skladech nebo halách. Díky systému otevírání jsou tyto garážová vrata  zároveň vhodná v situacích, kdy nemáte kolem prostoru daného objektu příliš volného místa, například je garáž postavená ve velké blízkosti plotu. Samotná vrata jsou tvořena různými typy lamel. K dispozici jsou na trhu vrata plná, prosklená nebo vyplněná polyuretanem, jenž zkvalitňuje izolační vlastnosti vrat.

Garážová vrata rolovací mohou být vybaveny různými variantami zabezpečovacího systému jako je ochranná vypínací lišta se snímačem – elektrická (kontaktní) nebo vzduchová (tlaková). Součástí těchto systémů mohou být také světelná čidla, závory atd. Garážová vrata rolovací je potom možné otevírat a zavírat dvěma způsoby – tlačítkem nebo dálkovým ovládáním, které patří v posledních letech k základnímu vybavení téměř každých garážových vrat